Telwin Doctor Charge 55 Connect 6V/12V/24V
| A Doctor Charge 55 jármű akkumulátor töltő készülék tesztelő és diagnosztikai funkciókkal 6V-24V, telefonos aplikációval Android és Ios. | |
| Elérhetőség: | Raktáron |
| Cikkszám: | 807614 |
|
|
|
Leírás
A Doctor Charge 55 többfunkciós akkumulátor töltő és kezelő készülék, amely a szabadalmaztatott Pulse Tronic technológián alapul. Használható mindenféle 6V / 12V / 24V-os savas (WET), zselés (GEL), felitatott üvegszálas (AGM), gondozásmentes (MF), kalciumos (PbCa), ciklusálló (EFB) és Lithium akkumulátorok töltésére és karbantartására.
Telefonos applikáció segítségével nyomon követhető a töltés és tárolhatók a mért tesztadatok is.
Az alap töltési funkción túl könnyen és gyorsan tesztelhető vele a gépjármű akkumulátora, a töltés (generátor) és az indító kapacitás is.
Külső áramforrásként kisebb javítások vagy diagnosztika futtatások során képes energiaellátásként szolgálni, így az egyes kódok megmaradnak, nem merül a jármű saját akkumulátora.
A Doctor Charge 50 az innovatív Pulse Tronic technológiára épül, ami garantálja az optimális akkumulátor töltést 8 lépésen keresztül:
- megvizsgálja az akku állapotát, feszültségét
- szükség esetén szulfátlanítja: képes a kezdeti stádiumban, még kialakulóban lévő lerakódás eltávolítására a lemezekről
- a fő töltési fázisban a maximális töltőárammal tölt 80%-os szintig,
- majd elektronikusan szabályozva és folyamatosan csökkentve a töltőáramot fejezi be a töltést 100% eléréséig
- a töltés végén ellenőrzi hogy az akku megtartja-e a töltést
- majd fenntartja a töltöttségi állapotot állandó feszültségen
- pulzációval segíti a természetes merülés elkerülését
Többféle védelemmel ellátott, PFC-vel felszerelt eszköz:
- feszültségmentes csipeszek, ha már nincsenek az akkuhoz csatlakoztatva
- szikramentes eszköz (anti-spark)
- rövidzárlat, fordított polaritás, túlfeszültség védelemmel ellátva
Áramkimaradás esetén, vagy gyakran ismétlődő használatkor a Doctor Charge 55 Connect megjegyzi a legutolsó beállításokat.
Újdonság: BatteryConnect telefonos applikáció
A Doctor Charge 55 Connecthez letölthető mobiltelefonos applikációval az alábbiak is elvégezhetők:
- az elérhető 5 féle teszt futtatása és az eredmények gyors áttekintése
- a teszteredmények mentése és megosztása
- az akku állapotának, töltöttségének ellenőrzése
- több akkumulátor is megfigyelhető az applikációban
Jellemzők:
Automatikus töltés és karbantartás a Pulse Tronicban a kiválasztott akkumulátor technológiája alapján;
BOOST funkció a gyorstöltéshez;
COLD funkció az akkumulátorok alacsony hőmérsékleten történő töltéséhez és karbantartásához;
Stabil TÁPELLÁTÁS diagnosztikához (BSU) akkumulátorcsere (SUPPLY) esetén és a bemutatótermekben kiállított járművek akkumulátor-állapotának fenntartásához;
Akkumulátorkarbantartás a RECOVERY funkcióval az elszulfátosodott vagy nagyon alacsony töltöttségű akkumulátorok helyreállításához; és EQUALIZATION funkció az optimális működés visszaállításához időszakos regenerációval;
TESTER a kapocsfeszültség, az indítási kapacitás (CCA) és a jármű generátorának működésének ellenőrzéséhez;
Indítási segítség gyorstöltés funkcióval (Nem indítóáram rásegítés)
Kábelhosszabbító kompenzációs funkció;
LCD kijelző; Túltöltés, rövidzárlat és polaritáscsere elleni védelem. PFC eszközzel kompatibilis.
A készüléket hálózati kábellel és 3 méteres csipeszes töltőkábellel együtt szállítjuk.
Opcionálisan rendelhető hozzá falra rögzítéshez konzol illetve 6m/10m-es töltőkábelek is.
Paraméterek
| Hálózati feszültség | 230 V |
| Hálózati frekvencia | 50 - 60 Hz |
| Töltési teljesítmény | 610 W |
| Töltési feszültség | 6 / 12 / 24 V |
| Maximális töltőáram | 45 / 45 / 23 A |
| Folyamatos töltőáram | 40 / 40 / 20 A |
| Legkisebb tölthető akkumulátor | 10 AH |
| Legnagyobb tölthető akkumulátor | 600 AH |
| Védettség | IP33 |
| Tömeg | 4 kg |
| Méretek | 200 x 92 x 330 mm |
