Telwin Technology Plasma 41 XT
| A Technology Plasma 41 XT egyfázisú, inverteres, sűrített levegővel működő plazmavágó készülék, kontakt ívgyújtással. | |
| Elérhetőség: | Előrendelhető |
| Cikkszám: | 816146 |
|
|
|
Leírás
A Technology Plasma 41 XT egyfázisú, inverteres, sűrített levegővel működő plazmavágó készülék, kontakt ívgyújtással.
Gyors, torzulásmentes vágást eredményez vezetőképes anyagokon, mint pl. acél, rozsdamentes acél, galvanizált acél, alumínium, réz, sárgaréz stb.
A Technology Plasma 41 XT névleges maximum vágási anyagvastagsága 15 mm, de mint a plazmavágók általában ez is csak a névleges érték kb 80%-áig használható üzemszerűen, vagyis maximum 10-12 mm-es acél anyagok vághatók vele folyamatos üzemben.
A Telwin plazmavágók 2020-ban megjelent XT sorozatának minden tagja új, masszív borítással rendelkezik, ami ellenállóbbá teszi a hegesztőgépet a külső behatások ellen. Az erős, könnyen fogható acél fogantyú segítségével bárhova magával viheti, hiszen az egész gép mindössze 7 kg súlyú.
A plazmavágás számos előnnyel bír:
- akár festett, rozsdás felületű vezető anyagokon is alkalmazható
- torzításmentes vágási felület
- alacsony üzemeltetési költségek
- biztonságos sűrített levegővel működik, nincs éghető gáz használat
A kontakt gyújtás esetében egy kifejezetten ilyen típusú, mozgó elektródával szerelt pisztolyt használnak, amely leegyszerűsítve az alábbi módon működik:
1. Alapesetben az elektróda és a fúvóka rövidre van zárva.
2. Az indítógomb megnyomásakor a kiáramló levegő visszanyomja az elektródát, a rövidzár szikrázva megszakad, a levegő kifújja ezt és létrejön az úgynevezett pilot-ív.
3. A pilot-ívet a vágandó anyaghoz közelítve létrejön a vágó ív.
Fontos kiemelni, hogy a pisztolyt nem kell az anyaghoz érinteni, a kontakt ebben az esetben az elektróda és a fúvóka kapcsolatára utal indítás előtt.
Ugyanakkor nem tilos az érintkezés, ha szeretnénk vágás közben hozzá is érinthetjük a pisztoly végét a vágandó anyaghoz, ez nem okoz problémát a gép működésében.
A Technology Plasma 41 XT jellemzői:
- könnyű és kicsi készülék
- kényelmes kontakt ívgyújtás
- a pisztoly alacsony feszültségét jelző figyelmeztető lámpa
- a pisztoly automatikus léghűtése
- légnyomáskijelző
- hővédelem, túlfeszültség, alacsony feszültség, túláram elleni védelem.
- 1 fázisú
- ipari felhasználás
- inverteres
- plazmavágás
Tartozékok
- 3 méteres testkábel
Paraméterek
| Hálózati feszültség | 230 V |
| Hálózati frekvencia | 50 - 60 Hz |
| Hegesztőáram DC | 10 - 40 A |
| Bekapcsolási idő DC | 35 A - 30 % |
| Üresjárási feszültség DC | 313 V |
| Hálózatból felvett áramerősség | 25A |
| Hálózati teljesítmény (MAX) | 4 kW |
| Teljesítmény tényező (cosphi) | 0,7 |
| Hálózati Biztosíték | 16A |
| Hatásfok | 85 % |
| Max. Vágási vastagság | 15 mm |
| Levegő szállítási igény | 100 L/min |
| Légnyomás | 4-5 bar |
| Védettség | IP23 |
| Tömeg | 7 kg |
| Méretek | 420 x 190 x 300 mm |
