Theo MA1-35 lézerhegesztő
|
Maxphotonics Theo MA1-35 kézi lézerhegesztőgép huzalelőtolóval, kompakt kivitel. |
|
| Elérhetőség: | Raktáron |
| Cikkszám: | 720M-MA1-35 |
|
|
|
Leírás
Maxphotonics Theo MA1-35 ultrakompakt kézi lézer hegesztőgép:
- Fiber, azaz LED gerjesztett Ytterbium adalékolt optikai szál lézerforrás, jelenleg a legjobb hatásfokú és legkönyebben gyártható, kezelhető sugárforrás, mely a lézer megmunkáláshoz ideális hullámhosszúságú lézersugarat állít elő, a lehető legjobb sugár optikai tulajdonságokkal.
- A gép léghűtéses szerkezetű emiatt biztonságos, energiatakarékos, hosszútávon is problémamentes üzemeltetést tesz lehetővé.
- A digitális érintőképernyős kezelőfelület a kezdő hegesztőket is remekül segíti, hogy minőségben tudja elvégezni a különböző alapanyagú és vastagságú hegesztési feladatokat.
- Lézervezérlő rendszere pontos, stabil sugárminőséget eredményez, egyenletes teljesítmény eloszlást, és pontos fokuszálást, megszüntetve minden reflexióból adódó problémát.
- Egyedülálló és innovatív 20 μm-es fiberszál kisebb sugárösszetartást igényel a végső fókuszálásnál, így kisebb területre koncentrálja az energiát, ami gyorsabb hőbeviteli sebességet eredményez azonos teljesítményszint mellett.
- A speciális sugármeneti technológia lehetővé teszi a mély hegesztési beolvadást, mindössze már 800 W-on akár 3,5 mm-t elérheti.
- Lézersugár nyaláb nagyon koncentrált, ezért rendkívül gyorsan és kis területen történik a beolvasztás, gyors és kevés anyagolvasztás, minimális hőhatást, deformációt, oxidációs kockázatot jelent.
- Szinte semmilyen deformáció nem lép fel az alapanyagban az ultra kis hőbevitel miatt.
- Minimálisra csökken a felülettisztítási, vagy egyengetési utómunka, nincs vetemedés, nincs fröcskölés, nincs túlzott oxidáció és elszíneződés.
- Nincs fröcskölési veszteség, nincs kiégés, ezért minimális hegesztőhuzal felhasználással, vagy csupán olvastással is nagy szilárdságú, tökéletes varrat hozható létre, mint plazmaív hegesztésnél.
- A kiemelkedően koncentrált és intenzív hőhatás miatt egyes kötések mint különböző olvadáspontú anyagok hegesztése és a kopórétegek felhegesztése is lehetséges, beedződési hajlam nélkül, vagy annak minimumon tartásával.
7”-os érintőképernyőn könnyen beálllíthatóak és tárolhatók a hegesztési paraméterek, de lehetéseg a teljes kézi paraméterezhetőség is: Egyszerű kezelés / Szakértő mód.
- A sikeres felhasználás és a garancia megőrzése érdekében a termék vásárlásakor a szakszerviz egy kötelező oktatást tart a leendő kezelő számára, ismertetve a kezelést és a potenciális veszélyforrásait a lézer technikának. Az oktatással járó költségekről, és lehetséges időpontokról érdeklődjön elérhetőségeinken!
Tulajdonságok:
7”-os érintőképernyőn paraméterezhető a gép
- Egyszerű kezelés: alapanyag- , anyagvastagság- és hegesztési mód kiválasztása. A többit a gép automatikusan beállítja.
- Szakértő mód: minden hegesztési paraméter egyedi állítása
- 32 előre beállított folyamatparaméter-adattal támogatja a felhasználói hegesztési paraméterek gyors előhívását
- a felhasználók elmenthetnek további 32 programot az általuk jellemzően használt anyagokhoz kialakított saját technológiát
Szállított tartozékok:
- 5,6m-es hegesztőkábel kézi lézerpisztollyal
- Fúvókák
- Testkábel
- Védőgáz csatlakozás
- Huzalelőtoló
Védőgáz Argon/Nitrogén (vezérelt gázszelep a gépben)
Youtube videók
Paraméterek
| Szinergikus | Igen |
| Vízhűtéses | Nem |
| Hegeszthető lemezvastagság | max. |
| Rozsdamentes acél | 3,5 mm |
| Szénacél | 3,5 mm |
| Horganyzott acél | 3,5 mm |
| Alumínium | 3 mm |
| Sárgaréz | 2,5 mm |
| Üzemeltetési hőmérséklet | 0-40 °C |
| Kimeneti teljesítmény | 800W |
| Elektromos csatlakozás | 230V |
| Áramfelvétel max. | 22A |
| Védőgáz mennyisége | ≥15L |
| Lézernyaláb szélesség | 0~4 mm |
| Lézernyaláb frekvencia | 0~220 Hz |
| Lézer kikapcsolás késleltetés | 150~200 ms |
| Tömeg | 28 kg |
| Mérete | 576x265x425 mm |
